Umjetničko djelovanje

KONZULTACIJE: Utorkom od 11h - 13h
E - MAIL : vukenjara@gmail.com
 

VUK OGNJENOVIĆ, rođen u Osijeku gdje završava srednju Glazbenu školu Franje Kuhača, dva usmjerenja: glazbenik klavirist i glazbenik teoretičar. U Zagrebu diplomira na Školi za klasični balet u klasi prof. Tatjane Marunić-Brcko. Studirao na UAOS-u (Umjetnička akademija Sveučilišta J.J.Strossmayera u Osijeku), a tijekom studija pohađao i srednju Glazbenu školu, odjel solo pjevanja, u klasi prof.Vesne Jaić. Diplomirao 2006., te postaje magistar glazbene pedagogije.

Profesionalno se usavršavao na: Hungarian Dance Academy (Budimpešta), Balletkonservatorium St.Poelten (Austrija), Steps on Broadway (USA), Rebecca Davis Dance Company (Philadelphia), seminarima kod Gyja Perkova i Silve Muradori, Marry Collins......

Do sada plesao i pleše za: Ballet St. Poelten (Austrija), K&K Ballet Osterreich (Austrija), HNK Zagreb, HNK Rijeka, HNK Osijek,  HKK Zadar, ZGK Komedija, INK Pula, GK Požega, Baletnu trupu Croatia.

Važnije baletne predstave (ansambl, demi-solo i solo): "Bajadera" (HNK Zagreb), "Đavo u selu" (HNK Zagreb), "Romeo i Julija" (HNK Zagreb), "Mačak u čizmama"(HNK Zagreb), "Ščelkunčik" (HNK Zagreb), "Pjesme ljubavi i smrti" (HNK Zagreb), "Labuđe jezero" (HNK Zagreb), "Coppelia" (HNK Zagreb), "Giselle" (HNK Zagreb), "Trnoružica" (HNK Zagreb), "Aska i Vuk" (HNK Osijek), "Zaplešimo kroz povijest" (HNK Osijek), "Licitarsko srce" (HNK Osijek), "Petar Pan" (OLJK, HNK Osijek), “Orašar“, (HNK Osijek)

Ostale predstave (balet, suvremeni ples, moderan ples, opera, opereta, mjuzikl, drama, koncerti): Vesela udovica (Baletna trupa Croatia); Licitarsko srce (Baletna trupa Croatia), Ero s onoga svijeta (HNK Osijek, HNK Rijeka, HNK Zagreb), Nikola Šubić Zrinjski (HNK Osijek), Osječki karusel (HNK Osijek), Oceana (HNK Zagreb, INK Pula), Koriolan (HNK Zagreb), Krabuljni ples (HNK Zagreb, HNK Osijek), Čarobna Frula (HNK Zagreb, HNK Osijek), Ima zločina i zločina (HNK Osijek), 3 sestre (HNK Osijek), Zemlja smiješka (HNK Osijek), Šišmiš (HNK Osijek), Novogodišnji koncert (K&K Ballet), Novogodišnji koncert (HNK Osijek), Adiemus songs of sanctuary (OLJK), Božićni koncert s Brevisima, feat Marko Tolja (HNK Osijek), Didio i Eneja (UAOS), Razigrajmo Melitu (GK Požega, UAOS), Senatori (GK Požega, UAOS), Traviata (HNK Zagreb, HNK Osijek), Pravac nebo (HNK Osijek), Kneginja Čardaša (Ballet St. Poelten, HNK Osijek), Grofica Marica (HNK Osijek), Fragile (HNK Osijek), Noć u Veneciji (GK Komedija), Aleko (HNK Osijek), Guslač na krovu (HNK Osijek), Bećarac (HNK Osijek), Rome i Julija (HNK Osijek), Rodbinske veze (HNK Osijek), Rigoletto (HNK Osijek), Trubadur (HNK Osijek), Teaterdirektor (HNK Osijek), Opera za tri groša (HNK Osijek), Prodana nevjesta (HNK Osijek), Orfej u podzemlju (HNK Osijek), Jalta Jalta (HNK Osijek), Mala Floramye (HNK Osijek), “La Boheme“ (HNK Osijek)

Suradnja u predstavama i projektima: Fragile, Tena Stivičić, HNK Osijek (scenski pokret), Piđama za šestero, HNK Osijek (scenski pokret), Petar Pan, Bruno Bjelinski, OLJK (asistent koreografa), Canape promocije, OLJK (koreograf), Didio i Eneja, UAOS, (koreograf), Razigrajmo Melitu, UAOS (asistent za scenski pokret), Senatori, UAOS (scenski pokret), Ogledalo, UAOS (scenski pokret), Dioniz - Eine brise, redatelj Željko Vukmirica (koreograf i asistent redatelja), Adiemus songs of sanctuary, OLJK, (koreograf, scenski pokret), Opera za tri groša, B. Brecht-K.Weill, HNK Osijek (koreograf predigre), Ljubavna poezija, HNK u Osijeku (scenski pokret, koreograf), Jalta, Jalta HNK Osijek (asistent koreografa), Mala Floramye, HNK Osijek (asistent koreografa), Božićni koncert s Brevisima i Markom Toljom (scenski pokret), “Brevis goes to Hollywood“ (koreograf), „Orašar“, HNK Osijek (suradnik redatelja i koreografa), „Ero s onoga svijeta“, HNK Osijek, (koreograf), „Ana Karenjina“, HNK Osijek (scenski pokret), „La Boheme“, HNK Osijek (scenski pokret)

Suradnja s baletnim koreografima: Yuori Vamos, Derek Deane, Peter Breuer, Norman Dixon, Renato Zanella, Gerlinde Dill, Alexander Fend, Michael Fichtenbaum, Sonja Kastl, Milko Šparemblek, Svebor Sečak, Dinko Bogdanić, Ljiljana Gvozdenović, Iraida Lukašova, Štefanija Heller, Sorin David i mnogi drugi.

Gostovanja (s različitim ansamblima) u: Turskoj, Danskoj, Njemačkoj, Austriji, Francuskoj, Švicarskoj, Luxemburgu, Italiji, Madjarskoj, Sloveniji, Bosni i Hercegovini, Srbiji, Crnoj Gori, te diljem Hrvatske.

Status slobodnog umjetnika dobiva 2006. godine, a od prosinca 2008. zaposlen je kao asistent na UAOS-u. Predaje na kolegijima scenskog pokreta Odsjeka za glazbu te Odsjeka za kazalište. Jedan je od voditelja Dramskog studia unutar Odsjeka za kazalište.

Radi(o) i kao baletni pedagog na Odjelu za suvremeni ples u Glazbenoj školi Franje Kuhača i u G.ŠK. u Vukovaru, unutar kojih je pohađao brojna stručna usavršavanja, seminare i skupove iz područja plesne umjetnosti.

Umjetnički je voditelj, balet-majstor i član Plesne skupine HNK u Osijeku, te osnivač i jedan od voditelja Baletnog studia HNK u Osijeku, koji se može pohvaliti činjenicom da je nakon samo 7 mjeseci rada iznjedrio polaznicu koja se upisala u Školu za klasični balet u Zagrebu (direktno u 1. srednje)

Član je HDPBU-a (Hrvatskog društva profesionalnih baletnih umjetnika).


Nagrade i priznanja:

2005.godine nominacija za Nagradu hrvatskog glumišta u kategoriji mladih baletnih umjetnika do 28 godina;

2006. godine Brončana medalja na Hrvatskom natjecanju baletnih plesača Mia Čorak Slavenska;

2011.godine tri 1. nagrade na EDF (Europen Dance Federation) – ESDC natjecanju, u kategorijama:

Klasični balet (solo) – Zlatna medalja

Moderni balet (solo) – Zlatna medalja

Suvremeni ples (duet) – Zlatna medalja

 


<< Nazad